Práca v Anglicku – Safety shoes – pracovné topánky

0 Shares

Každá práca so sebou nesie určité zdravotné riziká a nemusí to byť len práca manuálna. Aj práca v kancelárii pri počítači ničí chrbát a zrak. Deje sa to ale pomaly a človek si to nemusí ani všimnúť. Preto sa tým aj málokto zaoberá. O čo sa zamestnávatelia zaujímajú sú úrazy a práve pred nimi nás majú ochrániť ochranné pomôcky.

Safety shoes

Safety shoes, alebo pracovné topánky patria k najbežnejším ochranným pomôckam v Anglicku. Sú vyžadované všade tam, kde vám niečo ťažké môže na nohu spadnúť, alebo vám ju privaliť. Jedná sa hlavne o manuálne práce v skladoch, vo výrobe a na stavbách, ale musia ich nosiť napr. aj vodiči nákladných automobilov.

Sú to topánky s oceľovou špičkou, ktorá chráni vaše prsty. To je ich základným účelom, ale často majú aj protišmykovú podrážku, ktorá tiež môže mať zvýšenú odolnosť voči agresívnym látkam.

Ako sa k topánkam dostanem, keď ich budem potrebovať?

Niektorý zamestnávatelia v Anglicku vám pracovné topánky poskytnú bezplatne, ak ich používanie vyžadujú a podpísali s vami pracovnú zmluvu na dlhšie obdobie. Ak využívate na hľadanie práce v Anglicku pracovné agentúry, pracovné topánky si spravidla musíte kúpiť sami. Niekedy vám agentúra ponúkne nové pracovné topánky, ale ich cenu vám bude postupne strhávať z výplaty. Niekedy vám pracovné agentúry poskytnú topánky bezplatne, ale tie väčšinou používa hocikto. Nemusím vám opisovať, v akom stave sú topánky, v ktorých počas niekoľkých mesiacov pracoval každý deň 8 hodín niekto iný.

Pracovné topánky stoja v Anglicku v obchode 20-25 libier. Ak ich zamestnanec pracovnej agentúry vie zabezpečiť, väčšinou vám ich ponúkne o 5-10 libier lacnejšie. Ak viete, že vás v Anglicku čaká práca v ktorej ich určite budete potrebovať, môžete ich niekedy kúpiť lacnejšie ešte na Slovensku. Nepočítajte s tým, že ich okrem práce budete mať chuť nosiť aj niekde inde.

Ak vás zaujíma výhradne práca v kuchyni, v hoteli, alebo ako opatrovateľ či opatrovateľka, so safety shoes sa asi nikdy na svojich nohách nestretnete.

Čo nájdete v príručke Anglicko na vlastnej koži v kapitole „Práca“?

  • Kde a akým spôsobom sa dá nájsť práca v Anglicku
  • Istá práca už pred odchodom z domu
  • Ako napísať životopis a motivačný list : návod, tipy a dôležité upozornenia
  • Top 10 tipov a postrehov, ktoré vám uľahčia hľadanie práce
  • Ponuka práce – 11 oblastí v ktorých sa najľahšie hľadá práca v Anglicku
  • Pracovné podmienky v Británii (mzdy, pracovný čas, práca nadčas, zmeny, dovolenky, bezpečnosť, odbory, maródka, skúšobná a výpovedná lehota, …)
  • Pracovná zmluva – čo všetko by mala a môže obsahovať
  • Ideálna práca, alebo 6 tipov na ohodnotenie či je práca dobrá, alebo je lepšie sa poobzerať po inej

Všetky články v sekcii „Práca v Anglicku“


O autorovi

Peter je absolventom niekoľkých zahraničných pracovných pobytov. Aby pomohol aj ďalším Slovákom vycestovať do zahraničia a plniť si tak svoje sny, založil informačný portál Pracavonku.sk a napísal príručky (Úspešná práca v zahraničí a Ako si zo zahraničia priniesť viac), v ktorých sa delí o svoje skúsenosti.


0 Shares

Súvisiace články:

Populárne témy: